» » Sezen Aksu - Sen Aglama

Sezen Aksu - Sen Aglama FLAC album


Performer: Sezen Aksu
Genre: Pop music
Title: Sen Aglama
Released: 1984
Style: Vocal
FLAC version ZIP size: 1156 mb
MP3 version ZIP size: 1264 mb
WMA version ZIP size: 1111 mb
Rating: 4.1
Votes: 356
Other Formats: FLAC MP3 AC3 MP1 DTS ASF AAC

Hasret oldu ayrılık oldu Hüzünlere bölündü saatler Gördüm akan iki damla yaş Ayrılık da sevgiyle beraber. Bir şarkı bir şiir gibi Yaşadığım canım acılarım Senden bana hatıra şimdi Sakladığım sevgili kederler. Bir sır gibi saklarım seni Bir yemin, bir gizli düş gibi Ben bu yükü taşırım sen git Git acılanma. Sen ağlama, dayanamam Ağlama gözbebeğim sana kıyamam Al yüreğim senin olsun Yüreğim bende kalırsa yaşayamam. Sen ağlama, dayanamam Ağlama gözbebeğim sana kıyamam Al yüreğim senin olsun Yüreğim bende kalırsa yaşayamam

Album · 1984 · 11 Songs. Sen Ağlama Sezen Aksu. Listen on Apple Music.

Sezen Aksu (Turkish pronunciation: ; born Fatma Sezen Yıldırım; 13 July 1954) is a Turkish pop music singer, songwriter and producer who has sold over 40 million albums worldwide. Her nicknames include the "Queen of Turkish Pop" and Minik Serçe ("Little Sparrow")

Artists Sezen Aksu Sen Ağlama. This album has an average beat per minute of 113 BPM (slowest/fastest tempos: 76/178 BPM). See its BPM profile at the bottom of the page. Tracklist Sen Ağlama. Album starts at 80BPM, ends at BPM (-80), with tempos within the -BPM range. Try refreshing the page if dots are missing). Recent albums by Sezen Aksu.

Exclusive Prime pricing.